Plugin Yükleme RehberiMerhabalar,
Panellerden kısaca plugin yüklemek için yapmanız gerekenler;
  1. Öncelikle elimizde olması gereken pluginin .amxx hali değil .sma yani kaynak kodunun dönüştürülmemiş olan halidir. Pluginlerin .sma dosyalarına ulaşmak için http://www.amxmodx.org...plugin=&author=&go=search adresine gidebilirsiniz.
  2. Örnek olarak elimizde deneme.sma isimli plugin dosyası mevcut ve bunu yüklemek istiyoruz.
  3. Panelimizden Eklenti Ekle > Plugin Yükle sekmelerine tıklayarak gerekli bölüme giriyoruz.
  4. Burada Server IP yazan alana server ip adresimizi sonuna :27015 koymadan yazıyoruz.(Örnek: 46.20.15.1)
  5. Plugin Seç kısmına tıklayıp açılan pencereden bilgisayarımızda kayıtlı olan deneme.sma isimli plugin kaynak kodu dosyasını seçiyoruz.
  6. Gerekli seçimi yaptıkdan sonra YÜKLE butonuna basarak sistemin plugini derlemesini ve yüklemesini bekliyoruz.
  7. Derleme ve yükleme başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra geri dönüp Plugin Listesi alanına plugin ismini deneme.sma olarak değil deneme.amxx olarak yazıyoruz ve kaydediyoruz.
  8. Harita değiştirip pluginin aktif olmasını sağlıyoruz.
Not-1: Bazı kodlar yasaklı olduğu için plugin derleme ve yüklemede hatalar alabilirsiniz.Olabildiğince sade ve içeriğinde özel model dosyası kullanılmayan pluginler yüklemeye gayret ediniz.

Not-2: deneme.sma dosyasının ismini deneme.amxx olarak yazmamızın nedeni ise, derleme işlemi bittikden sonra plugin dosyasının ismi sistem tarafından deneme.amxx olarak belirlenmektedir.Yani kısaca bu sistem .sma dosyasını .amxx dosyasına çevirmektedir.

Not-3: .sma dosyalarının içeriğini notepad++(Notepad++ İndir) programı ile görebilir ve bu program ile plugin dosyalarını derlemeden önce kendi isteğinize özel olarak düzenleyebilirsiniz.
Saygı ve sevgilerimizle,
CSOYUNCU Online Oyun Sunucuları
CSOyuncu.com