GeniSys Panel ÖzellikleriMerhabalar,
01.07.2016 tarihi itibari ile altyapısı tamamen baştan kodlanıp herşeyi ile değişim yaşayan GeniSys Panel Sistemi hizmetinize sunulmuştur.
Panelimiz bir önceki UWC 6 Panel Sistemine göre daha stabil, daha hızlı ve daha güvenli çalışmakta olup bilinen ve tarafınızca bizlere rapor edilen pluginsel-modsal-sistemsel tüm bug/hatalar çözümlenmiştir.
Yani kısaca, GeniSYS sistemlerimiz için tamamen yeniden doğuş olmuştur.Panelin yanı sıra, ana sunucu sistemi yazılımında da bir çok yenilemeler yapılarak performans bazlı iyileştirmeler yapılmış, sunucu çekirdek motoru olarak yeni bir dizayna geçilmiştir.
GeniSYS ile yapılan belli başlık yenilikler aşağıda sıralanmıştır...

Sistem Yazılımında Yapılan Başlıca Değişimler;

 1. Sunucu motoru sil baştan değiştirilmiş olup eskiye göre %10-20 performans artışı sağlanmıştır.

 2. Valve kaynaklı sunucu/client hataları biz taraflı giderilerek sıfıra yakın sorunsuz sistem ortaya çıkmıştır.

 3. Sunucu FPS limitleri yükseltilerek, bu işlem için yardımcı olarak kullandığımız yazılım stabil hale getirilmiştir.( testlerin uzun sürmesindeki en büyük faktör smiling )

 4. Sunucu Rate/Band genişlikleri daha da esnetilerek sorunsuz bir oyun ortamı sağlanmıştır.

 5. Bilinen/rapor edilen oyun içinde sunucuyu rahatsız edebilecek olan saldırılar engellenerek güvenlik önlemleri daha da artırılmıştır.

 6. GeniSYS sistemi ile kullanılan tüm sunucu ana modları baştan dizayn edilerek hem güvenlik hemde performans açısından önemli kazanımlar elde edilinmiştir.

 7. Anti Wallhack sistemi ve SpeedHack koruması güncellenmiştir.

 8. AmxModX versiyonunda mevcut bulunan hatalar düzeltilerek son sürüme güncellenmiştir. ( AMXX 1.8.3+ sürümüne geçiş yapılınmıştır )

 9. Sunuculara bağlanan oyuncuların fake/saldırgan/hileci kontrolünü yapan sistem entegre edilerek, bazı hileci grupları ile saldırganların sunuculara girişleri tamamen engellenmiştir.

 10. Ana sistem pluginleri güncellenerek performans ve stabilizasyon durumları artırılmıştır.

 11. 3000 adet harita eklemesi yapılmıştır.

GeniSYS Panelinde Bulunan Başlıca Özellikler;

 1. Panel girişi Panel.CSOyuncu.com olarak belirlenmiştir.

 2. Panele alt kullanıcı desteği sağlanarak, yetki kontrolü yapılması amaçlı 2 aşamalı giriş sağlanmıştır.İlk girişin ardından size e-posta ile gönderilen 2. aşamadaki giriş bilgilerini değiştirmeniz önerilir.

  Not: Lütfen 2. aşamadaki giriş bilgilerini değiştirirken yetki kısıtlaması yapmayınız. Yetki kısıtlaması için ek kullanıcı ekleyiniz.

 3. AnaSayfa'ya GameTracker dünya sıralaması, oyuncuların hangi il/ülke'den bağlandığı gibi genel durum bilgileri eklenmiştir.

 4. Sunucu sanal konsolu yardımı ile sunucunuza direk komut gönderebilme, anlık sunucu durumunu görebilme fonksiyonları eklenmiştir.

 5. Sunucu CVAR ayarlarını görüntüleme/düzenleme desteği.

 6. Admin grupları özelliği eklenerek, adminlerin yetkilerini ayarlama/görüntüleme desteği sağlanmıştır.

 7. Admin eklerken admin bitiş süresini yazdığınızda, belirtmiş olduğunuz tarihte adminin GeniSys tarafından otomatik silinmesi sağlanmıştır.

 8. Admin ekle/düzenle alanlarında sürükle bırak fonksiyonu eklenmiştir.

 9. Adminlerin renkli yazmasının yanı sıra oyun içinde Adminin hangi gruba dahil olduğunu belirten ekstra tag desteği eklenmiş ve bunun özelleştirilmesinin sunucu sahibi tarafından yapılması sağlanmıştır.

 10. Harita ayarları kısmı güncellenerek artık GeniSys yardımı ile haritalara özel ayar girme desteği sağlanmıştır.

 11. Plugin, şapka, oyuncu ve admin modeli, pelerin, harita yükleme fonksiyonları güncellenerek model ve harita dosyalarının otomatik olarak FASTDL sistemine yüklenmesi sağlanmıştır.

 12. WebFTP güncellenerek daha güvenli ve hızlı hale getirilmiştir.

 13. Pratik ban kaldırma fonksiyonu eklenmiş olup, küfür engelleme ve nick engelleme filtresi panele eklenmiştir.

 14. Panele TopList eklenerek, sunucunuzdaki en iyi oyuncu sıralamasını görmeniz sağlanmış ve bunu FaceBook üzerinden paylaşma özelliği eklenmiştir.

 15. Sistem Loglarını, hangi adminin ne komut kullandığını ve sunucu içindeki yazışmaları görebilmenize yarayan menü güncellenmiştir.

 16. Panel içine Ticket(Destek) sistemi ve Ödeme Bildirimi yapmanıza yarayan menü entegre edilmiştir.

 17. CSO Topluluğu menüsü eklenerek, sunucu sahiplerinin birbirleri arasında GeniSYS aracılığı ile yazışması sağlanmıştır.

 18. Şu an tam olarak bitmemiş olsada eklentilerin özel ayarlarını nasıl yapacağınızı gösteren Video linkleri eklenti altlarına eklenmiştir.

 19. Oyuncu banlama/kickleme stabil hale getirilmiştir.

 20. Tüm plugin ve fun modlarda düzenlemeler yapılarak AmxMod 1.8.3+ ile baştan derlenmiş ve stabilize artırılmıştır.

 21. GeniSYS tamamen PHP® / Lisanslı XOE® Panel Sistemi(http://xoepanel.com) alt yapısı kullanılarak inşa edilmiştir.


Saygı ve sevgilerimizle,
CSOYUNCU Online Oyun Sunucuları
CSOyuncu.com